Novorozenecké ODDĚLENÍ

NOVOROZENECKÉ ODDĚLENÍ JE UMÍSTĚNO VE II. PATRO HLAVNÍ BUDOVY NEMOCNICE

Primář:

MUDr. Ludmila Brázdová
tel.: 532 299 256
e-mail: ludmila.brazdova@nmbbrno.cz

Zástupce primáře:
MUDr. Petr Lavický
tel.: 532 299 255
e-mail: petr.lavicky@nmbbrno.cz

Staniční sestra:
Miroslava Husáková
tel.: 532 299 224
e-mail: miroslava.husakova@nmbbrno.cz

POPIS ODDĚLENÍ

Oddělení, nabízející příjemné rodinné zázemí pro matku i dítě, je vybaveno moderními dvoulůžkovými pokoji „rooming in“ s luxusním hygienickým komplementem, nechybí trvalá péče odborné dětské sestry.

K bezpečnému příchodu dítěte na svět napomáhá přítomnost nejen porodníka, ale i odborného pediatra u každého porodu. Trvalý kontakt maminky s odbornou dětskou sestrou napomáhá přirozenému zacvičení do péče o novorozence. V oblasti rozvoje kojení jsou uplatňovány nejnovější přístupové trendy a kladen velký důraz na včasný úzký kontakt matky s dítětem.

V průběhu hospitalizace nabízíme péči o patologické jedince odpovídající intermediární péči.

Oddělení je vybaveno pojízdnými polohovacími postýlkami, jejichž součástí je monitor na sledování dechu novorozence.

Doporučujeme pronájem polohovací postýlky do domácí péče „Půjčte si postýlku MiMi“.
Ambulance:

Diabetologická ambulance –
středa 8.00 – 15.00,
telefon: 532 299 152

– terapie inzulínovou pumpou u dětí – vyšetření kontinuálním glukózovým senzorem – regionální edukační centrum, rekondiční pobyty pro diabetické děti

Další informace na internetové adrese www.diataborbrno.wz.cz.

BABYBOX

Tato schránka, respektive vyhřívaný inkubátor, nabízí ženám v tíživé životní situaci odložit své dítě zcela anonymně a zejména bezpečně bez ohrožení na zdraví či životě, tedy v souladu s platnou státní legislativou. Umístěním dítěte do této schránky je zachován život dítěte a chráněno jeho zdraví, jakožto nejvyšší zájem a nejvyšší hodnota každé živé bytosti.

Vložení dítěte je umožněno z ulice (konkrétně ulice Polní, vedle vchodu do naší nemocnice). Otevření dvířek je možné pouze jednou. Vnitřní prostor je vytápěný na teplotu 37°C. Uzavřením boxu se spustí zvuková signalizace na novorozeneckém oddělení, jehož personál novorozence neprodleně vyzvedne druhými dvířky zevnitř budovy. Matka má tedy dostatek času nepozorovaně odejít. Následnou sociální péči o novorozence převezmou příslušné orgány.